Przede wszystkim może on synchronizować poprzez Bluetooth LE swoje odczyty z aplikacją dla Androida lub iOS. Samo urządzenie jest w stanie przechowywać w swojej pamięci do 50 odczytów zanim zajdzie konieczność ich przesłania do telefonu. Sama aplikacja natomiast ma pozwalać nie tylko na zwykłe przechowywanie odczytów, ale również tworzenie profili dla kilku osób i przypisywanie im informacji o objawach czy wziętych lekach.
To wszystko następnie można wyświetlać w postaci eleganckiej i czytelnej linii czasu, która może się przydać chociażby lekarzowi podczas diagnozy. Program ma także oferować na bazie wieku osoby, zarejestrowanej temperatury oraz objawów i dawać dostęp do danych o chorobach występujących w okolicy.
Obecnie, w zamian za 30 $ (około 110 zł) dotacji można otrzymać jeden termometr, natomiast za 100 $ (~ 380 zł) trójpak. Z kolei docelowa cena po wprowadzeniu urządzenia do normalnej sprzedaży ma wynosić 60 $ (~ 230 zł). Kampania na Indiegogo natomiast kończy się za 26 dni, więc jeśli chcielibyście zdobyć opisywany termometr za możliwie najniższą cenę nie ma na co czekać.