Błędna aktualizacja "ucegliła" setki inteligentych zamków

Utworzono: 20 sierpień 2017, 17:08 Autor :  
Z jednej strony dodawanie do wszystkiego mini komputerków i możliwości zdalnej kontroli ze smartfona ułatwia nam nieco życie. Z drugiej jednak niesie ze sobą szereg zagrożeń. Cyberprzestępcy mogą włamać się i przejąć kontrolę nad wieloma urządzeniami albo też błąd w oprogramowaniu może nam znacząco uprzykrzyć życie.

To drugie dotknęło ostatnio wielu użytkowników inteligentych zamków firmy LockState, o czym donosi portal Ars Technica. Konkretnie udostępnienie aktualizacji do nowszego modelu zamka także starszym, poskutkowało "ucegleniem" setek urządzeń i brakiem możliwości ich zdalnej kontroli (klasycznym kluczem nadal można je bez problemu zamknąć i otworzyć).

Dodatkowym problemem jest to, że model zamka o którym mowa był rozdawany w partnerstwie z AirBnB właścicielom mieszkań, którzy teraz nie mogą zdalnie otwierać zamków najemcom. W dodatku jedynym sposobem naprawy jest wymiana urządzenia lub dostarczenie producentowi elementu z komputerem w celu ponownej instalacji ponownego oprogramowania. W obu wypadkach kilka dni trzeba będzie radzić sobie z tradycyjnym zamkiem.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 527 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...