Jest pierwsza ...

Google wypuszcza pierwszą ...

Garmin pokazuje ...

Garmin dołącza do grona ...

Monitory LG ...

W krótkim odstępie czasu ...

Apple podnosi ceny ...

Rok 2026 zaczął się od ...

Aktualizacja ...

Philips ma poważny problem z ...

Disney rozważa ...

Impulsem do rozważań nad ...

Sony zapowiada ...

Po niemal dwóch dekadach ...

Netflix wprowadza ...

Netflix wprowadza istotną ...

Spora aktualizacja ...

Najbardziej widoczną nowością ...

Oficjalna aplikacja ...

Discord oficjalnie zawitał na ...

Google udostępnia ...

Według danych Google ponad ...

Stabilna kompilacja ...

Valve właśnie udostępniło ...

Aktualizacje ...

Microsoft po cichu zrobił ...

Bank Millennium ...

Bank Millennium wprowadził do ...

Użytkownicy Home ...

Samsung ogłosił, że zacznie ...

Microsoft zaczyna ...

Gigant z Redmond zaczyna ...

Ostateczny koniec ...

Google kończy ostatecznie z ...

Jakie nowości ...

watchOS 27 przynosi jedną z ...

Sporo nowości w ...

visionOS 27 zapowiada się na ...

Microsoft chce ...

Microsoft znalazł się w ogniu ...

Apple prezentuje watchOS 7 oraz tvOS 14

Utworzono: 28 czerwiec 2020, 15:06 Autor :  
W mijającym tygodniu odbyła się zdalna konferencja WWDC, którą Apple zorganizowało w miejsce tradycyjnej z powodu pandemii. Zaprezentowano na niej nowe wersje systemów firmy z nadgryzionym logo, w tym również watchOS czy tvOS.

W tym ostatnim dodano obsługę wielu użytkowników dla stanów gier (więc w końcu każdy może mieć osobne), aplikację Dom oraz centrum kontroli ze skrótami do profili użytkowników czy przełącznikami z aplikacji Dom.

Poprawki mają także dotknąć tryb Picture-in-Picture (PiP), trudno też nie wspomnieć o dodaniu obsługi odtwarzania filmów w 4K z YouTube’a.

Jeśli zaś chodzi o watchOS, to aplikacja Workouts zmieniła nazwę na Fitness. Ma też potrafić monitorować aktywność podczas tańca czy jazdy rowerem (w tym drugim wypadku opcja ma być zintegrowana z Mapami Apple, dzięki czemu użytkownik otrzyma nawigację uwzględniającą zmiany wysokości czy sugestie kiedy zejść z roweru i przejść kawałek pieszo.

Monitorowanie snu zyskało natomiast możliwość zintegrowania z automatyzacją (np. włączanie trybu nie przeszkadzać po zaśnięciu). Inżynierowie z Cupertino dodali także wykrywanie mycia rąk (po ruchach oraz dźwięku wody i mydła), dzięki czemu zegarek automatycznie uruchomi licznik czasu po wykryciu mycia rąk.

Deweloperzy mają zyskać możliwość tworzenia bardziej złożonych komplikacji, na zegarkach ma się też pojawić opcja tłumaczenia zintegrowana z Siri.

Źródła: MacRumors, Ars Technica



Komentarze::DISQUS_COMMENTS 2358 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...