Apple prezentuje ...

W mijającym tygodniu odbyła ...

Alior z ...

Do większości aplikacji ...

Kolejne banki z ...

Millennium dość intensywnie ...

Nowy system ...

Już od dłuższego czasu z ...

Tarcze zegara na ...

Do tej pory tarcze zegara na ...

GeForce NOW ...

Po wycofaniu przez wydawców ...

PKO BP podało datę ...

Na początku czerwca PKO BP ...

Xiaomi oficjalnie ...

Po kilku tygodniach różnych ...

PKO BP zapowiada ...

W mijającym tygodniu bank PKO ...

Amazon wyciąga na ...

Od jakiegoś czasu Amazon ...

RECENZJA: ...

Niemieckiej firmy AVM oraz ...

Spotify znosi limit ...

Być może nie wiedzieliście, ...

Apple prezentuje watchOS 7 oraz tvOS 14

Utworzono: 28 czerwiec 2020, 15:06 Autor :  
W mijającym tygodniu odbyła się zdalna konferencja WWDC, którą Apple zorganizowało w miejsce tradycyjnej z powodu pandemii. Zaprezentowano na niej nowe wersje systemów firmy z nadgryzionym logo, w tym również watchOS czy tvOS.

W tym ostatnim dodano obsługę wielu użytkowników dla stanów gier (więc w końcu każdy może mieć osobne), aplikację Dom oraz centrum kontroli ze skrótami do profili użytkowników czy przełącznikami z aplikacji Dom.

Poprawki mają także dotknąć tryb Picture-in-Picture (PiP), trudno też nie wspomnieć o dodaniu obsługi odtwarzania filmów w 4K z YouTube’a.

Jeśli zaś chodzi o watchOS, to aplikacja Workouts zmieniła nazwę na Fitness. Ma też potrafić monitorować aktywność podczas tańca czy jazdy rowerem (w tym drugim wypadku opcja ma być zintegrowana z Mapami Apple, dzięki czemu użytkownik otrzyma nawigację uwzględniającą zmiany wysokości czy sugestie kiedy zejść z roweru i przejść kawałek pieszo.

Monitorowanie snu zyskało natomiast możliwość zintegrowania z automatyzacją (np. włączanie trybu nie przeszkadzać po zaśnięciu). Inżynierowie z Cupertino dodali także wykrywanie mycia rąk (po ruchach oraz dźwięku wody i mydła), dzięki czemu zegarek automatycznie uruchomi licznik czasu po wykryciu mycia rąk.

Deweloperzy mają zyskać możliwość tworzenia bardziej złożonych komplikacji, na zegarkach ma się też pojawić opcja tłumaczenia zintegrowana z Siri.

Źródła: MacRumors, Ars TechnicaKomentarze::DISQUS_COMMENTS 114 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...