Windows Subsytem for Linux z opcją współdzielenia folderów z Windowsa

Utworzono: 08 czerwiec 2023, 13:06 Autor :  
Do tej pory, jeśli chcieliście uzyskać dostęp do jakiegoś pliku z komputera w aplikacji androidowej uruchomionej przez WSA (Windows Subsystem for Linux), musieliście go do niej przeciągać lub kopiować. Emulowany Androidem bowiem nie miał dostępu do systemu plików komputera.

To się jednak niedługo zmieni. Microsoft udostępnił niedawno aktualizację WSA uczestnikom programu Windows Insider, która dodała opcję udostępnienia Androidowi katalogu użytkownika (C:\Users\Nazwa_Użytkownika), który pojawia się jako /sdcard/Windows.

Po włączeniu tej funkcji, domyślnie wszystkie aplikacje mają dostęp do tego folderu, ale możemy wybranym z nich cofnąć te uprawnienia.

Microsoft od razu ogłosił też, że opcja ta będzie domyślnie włączona u użytkowników w programie Windows Insider, ale wyłączona o osób korzystających ze stabilnego wydania systemu (dzięki temu nie zostaną zaskoczone, tym, że jakiś program ma dostęp do ich plików).

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 349 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...