Telewizory Sony z 2015 roku dostaną aktualizację do Android TV Oreo

Utworzono: 14 czerwiec 2020, 16:06 Autor :  
Google, nauczone doświadczeniem po klapie jaką były aktualizacje Androida dla smartfonów i tabletów, w kolejnych typach urządzeń z tym systemem decydowało się na znacznie ściślejszą kontrolę producentów pod kątem zmian jakie mogli wprowadzać.

Tak się stało zarówno w wypadku zegarków, jak i telewizorów czy przystawek do nich. Przynajmniej w tym drugim wypadku niestety nie pomogło to rozwiązać problemu braku aktualizacji lub ich gigantycznych opóźnień.

Idealnym przykładem jest Sony, które właśnie ogłosiło rozpoczęcie udostępniania aktualizacji do Android TV bazującego na Androidzie 8 (mamy już wersję 10, choć na razie dostępną tylko na deweloperską przystawkę od Google ADT-3) na swoje telewizory z 2015 roku!

Jak można przeczytać na łamach serwisu Android Police, aktualizację mają otrzymać modele z serii KD KE oraz XBR. Nie podano jednak żadnych dat, kiedy ich posiadacze mogą się spodziewać dostępności aktualizacji.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 294 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...