Koniec streamingu telewizji cyfrowej z Xboksa do aplikacji mobilnych

Utworzono: 11 listopad 2018, 12:11 Autor :  
Gdy konsola Xbox One miała swoją premierę, Microsoft pozycjonował ją jako centrum rozrywki i multimediów w domu, a nie zwykłą konsolę. Chwalono więc możliwość podłączenia tunera telewizji cyfrowej, wsparcie dla DVR, jednoczesne korzystanie z aplikacji i oglądanie filmów. Z czasem jednak skupiono się na funkcji konsoli do gier.

Kilka dni temu Microsoft ogłosił zaś plany usunięcia możliwości streamingu obrazu z tunera telewizji cyfrowej do aplikacji mobilnych Xboksa dla urządzeń z iOS i Androidem w ciągu 30 dni. Jedynym programem, który nadal będzie mógł odbierać sygnał z konsoli pozostanie ten dla komputerów i tabletów z Windows 10 (choć obserwując skupienie na grach, możliwe że też tylko na jakiś czas).

Źródło: MSPoweruserKomentarze::DISQUS_COMMENTS 342 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...