IFA16: Alcatel też ma swoje okulary VR

Utworzono: 03 wrzesień 2016, 09:09 Autor :  
VISION to pierwsze przystępne cenowo, autonomiczne urządzenie do wirtualnej rzeczywistości. Konstrukcja przemyślana została pod kątem komfortu noszenia, dzięki czemu 2- 3 godzinne sesje nie są problemem. Pod gogle można założyć okulary korekcyjne. Każdy, czy to fan muzyki, czy hardcore’owy gracz, doceni możliwości VISION.

VISION to autonomiczne urządzenie mobilne, które pozwala użytkownikowi cieszyć się wirtulaną rzeczywistością w doskonałej jakości. Nie musi być podłączony do smartfona lub komputera. Brak kabli to wolność ruchu. Urządzenie bardzo szybko się ładuje, tak aby przerwy w zabawie były minimalne. Projekt przygotowany został tak aby zwracał uwagę atrakcyjnym wyglądem, a zarazem był jak najbardziej komfortowy dla użytkownika. VISION daje najlepsze wrażenia z korzystania z wirtualnego świata, to za sprawą 120–stopniowego pola widzenia – najszerszego w tej kategorii produktów.

Producent zadbał również o jak najmniejsze opóźnienia, w tym przypadku 17 milisekund. Jest to klucz do iluzji znajdowania się w wirtualnym świecie (oraz wyłączenia zawrotów głowy). VISION dostosować można również dla osób z krótkowzrocznością, tak by można było korzystać z niego bez okularów lub szkieł kontaktowych.

TCL Communication we współpracy z Jaunt VR, Magic Interactive Entertainment oraz Fraunhofer, dostarcza treści i rozwiązania VR dla użytkowników VISION, tak aby doświadczenie z korzystania z urządzenia było pełne. Jaunt VR dostarcza wysokiej jakości filmy 360°. Dla graczy producent preinstaluje BattleBlock – wciągający tytuł od Magic Interactive. Natomiast firma Fraunhofer zadbała o odpowiednie wrażenia słuchowe użytkowników, dostarczając technologię przestrzennego dźwięku dostosowanego do wirtualnej rzeczywistości.  

Specyfikacja techniczna:

WYMIARY

103 x 188 x 104 mm

EKRANY

2 x 3,8” AMOLED (1080 x 1200)

OS

AndroidTM  6.0 Marshmallow

CPU

Quad Core x 2.1GHz + Quad Core x 1.5GHz

ŁĄCZNOŚĆ

2.4G/5G 802.11 a/b/g/n/ac, USB 2.0

Bluetooth 4.0

PAMIĘĆ

32GB ROM + 3GB RAM

BATERIA

3000mAh

INNE

Akcelerometr, czunik zbliżeniowy, E-Compass, żyroskop

 

 

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1667 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...