Google będzie udostępniać biuletyny zabezpieczeń dla Android TV

Utworzono: 12 grudzień 2021, 11:12 Autor :  
Już od dość dawna Google udostępnia co miesiąc łatki zabezpieczeń dla systemu Android oraz biuletyny bezpieczeństwa, w których znajdziemy informacje jakie dziury załatano. Dotyczą one jednak tylko “bazowej” wersji systemu, czyli dla smartfonów i tabletów.

Osobnych biuletynów dla wersji zegarkowych czy telewizyjnych nie ma, a przecież mają one dodatkowe komponenty przeznaczone dla tych platform, które też mogą mieć dziury zabezpieczeń.

Na szczęście to się powoli zmienia - Google właśnie zapowiedziało, że zacznie udostępniać biuletyny zabezpieczeń dla Android TV. Nie wiadomo jednak, czy również będą one publikowane co miesiąc i czy będą się wiązać z jakimiś zobowiązaniami dla producentów urządzeń (producenci telewizorów z Android z aktualizacjami radzą sobie jeszcze gorzej niż producenci smartfonów w najgorszych dniach, jedynie przystawki takie jak SHIELD TV czy Chromecast są aktualizowane w miarę regularnie).

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 206 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...