Quick for Wear pozwala na odpowiadanie z pomocą klawiatury ekranowej

Utworzono: 10 styczeń 2016, 11:01 Autor :  
Jak narazie na dwóch dominujących platformach stworzonych z myślą o inteligentnych zegarkach, czyli Android Wear od Google oraz watchOS od Apple, wprowadzanie tekstu odbywa się praktycznie tylko poprzez rozpoznawanie mowy. Jedynie mniej popularny Tizen od Samsunga oferuje klawiaturę ekranową. To nie spodobało się pewnemu programiście, który stworzył program Quick for Wear.

Program pozwala użytkownikowi odpowiedzieć na wiadomość z komunikatora (wspierane są Facebook Messenger, Hangouts, Telegram, WhatsApp, Viber i Threema) lub maila (obecnie obsługiwane są jedynie aplikacje Gmail oraz Inbox od Google) przy pomocy klawiatury ekranowej, której układ możemy wybrać w aplikacji dla smartfona (do wyboru jest między innymi "przewijane" QWERTY, T9, a po doinstalowaniu także Minuum.

Niestety, ze względu na ograniczenia niezrootowanch urządzeń, aplikacja kopiuje powiadomienia wspomnianych aplikacji w celu oferowania opcji odpisywania. Niestety, innych poleceń już nie przenosi, jeśli więc chcemy korzystać nadal z funkcji szybkiego wysłania like’a w Messengerze, etc., trzeba się liczyć z podwójnymi powiadomieniami o każdej wiadomości.

Darmowe demo aplikacji (z limitem trzech wiadomości) można pobrać za darmo z Google Play. Pełna wersja natomiast kosztuje niecałe 7 zł.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1262 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...