IFA19: Nowy smartwatch od Asusa - VivoWatch SP

Utworzono: 05 wrzesień 2019, 09:09 Autor :  
Na konferencji prasowej, na rozpoczynających się w Berlinie targach IFA, firma Asus, wśród wielu nowości zaprezentowała swój nowy fitnessowy smartwach VivoWatch SP.

Nowy smartwatch zaprezentowany przez ASUSa, przeznaczony jest głównie dla osób aktywnych fizycznie, oraz tych, którzy chcą monitorować stan swojego organizmu. Zegarek otrzymał bardzo elegancki wygląd oraz został wyposażony w czujniki EKG i PPG z technologią ASUS HealthAI.

Technologia ta pozwala w czasie rzeczywistym monitorować dane dotyczące zdrowia, w tym tętno, puls z wartością nasycenia krwi tlenem (który w skorelowaniu z wbudowanym wysokościomierzem na pewno ucieszy fanów wspinaczki wysokogórskiej), wskaźnik aktywności autonomicznego układu nerwowego (tzw. wiek ANS), poziom stresu oraz ciśnienie krwi. Po przetworzeniu tych danych przez technologię HeathAI otrzymamy analizę zebranych danych przez zegarek, oraz porady na temat zdrowia.

Zegarek dzięki wbudowanemu GPSowi pozwala także śledzić jazdę na rowerze czy bieganie. Urządzenie jest wodoodporne do 50 metrów (5ATM) oraz jak twierdzi producent na jednym ładowaniu może działać przez 14 dni. Niestety więcej szczegółów ani parametrów technicznych producent nie podał. Nie znamy też ceny ani dokładnej daty premiery. Producent obiecuje, że jeszcze w tym roku.

 Komentarze::DISQUS_COMMENTS 676 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...