IFA16: Nowe ubieralne gadżety od Alcatela

Utworzono: 06 wrzesień 2016, 09:09 Autor :  
Na targach IFA Alcatel zaprezentował całą gamę ubieralnych urządzeń. Wspominaliśmy już kilka dni temu na temat ich hełmu VR. Teraz czas na coś bardziej naręcznego.

Po pierwsze mamy nowego smartwatcha - następcę OneTouch Watch. Nosi on nazwę Movetime WiFi Watch i poza wyświetlaniem telefonicznych powiadomień, potrafi również odbierać i nawiązywać połączenia w trybie głośnomówiącym. Dysponuje on 1.39" ekranem AMOLED, z BT i WiFi, pulsometrem i baterią 350mAh, która powinna zapewnić do 2 dni pracy. Pracuje on w oparciu o system Free RTOS. Zegarek także monitoruje aktywności jak ilość kroków, spalonych kalorii, dystans, czas, ilość spożytej wody i kofeiny, a także pracę serca. Dzięki dedykowanej aplikacji, użytkownicy mogą śledzić własne postępy.  MOVETIME WiFi Watch obsługuje się za pomocą gestów. Dotknięcie ekranu aby włączyć lub zatrzymać muzykę, obrót nadgarstkiem aby przeskoczyć do następnej piosenki lub aktywować kamerę. Zegarek Alcatela dostępny jest w wersjach kolorystycznych: srebrnej, ciemnoszarej i złotej.

Kolejny gadżet to Moveband - opaska fitness, pracująca do tygodnia bez ładowania, zapisująca podstawowe dane na temat aktywności użytkownika oraz obsługująca powiadomienia z telefonu.

Jest jeszcze Movetrack - mały wisiorek (42x42x16,3mm przy 33g wagi), który wyposażony jest w GPS oraz moduł 2G i po przypięciu go do ważnego dla nas przedmiotu czy np. obroży psa, możemy lokalizować go przez około 3 dni bez potrzeby ładowania. Korzystając z dodatkowej aplikacji Virtual Fence, użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia, kiedy urządzenie opuści lub wejdzie do wyznaczonej wcześniej strefy. Istnieje również możliwość sprawdzenia przebytej drogi.

Move Track&Talk to natomiast smartwatch z telefonem dla dzieci, który nie tylko pozwala namierzać pociechy, ale również nawiązywać połączenia, czy wysyłać krótkie wiadomości głosowe. Wyposażony jest w GPS, GSM i Wi-Fi, dzięki czemu rodzic może zlokalizować dziecko w czasie poniżej 90 sekund. Może przechowywać pięć numerów telefonicznych przypisanych do szybkiego wybierania, a także 10 dodatkowych na wszelki wypadek. Pracuje do 4 dni w trybie czuwania.Wszystkie te urządzenia powinny wejść do sprzedaży jeszcze pod koniec tego miesiąca. Ich cena na ten moment nie jest znana.
Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1542 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...