Google zapowiada aktualizację Wear OS poprawiającą wydajność

Utworzono: 15 sierpień 2020, 14:08 Autor :  
Firma z Mountain View przypomniała sobie nie tylko o Android TV, ale także Wear OS. Kilka dni temu zapowiedziano jesienną aktualizację OTA systemu (więc znając życie miną miesiące zanim doczekamy się jej na zegarkach). Ma ona poprawić między innymi wydajność systemu.

Obecnie, jeśli mamy zegarek z mniej niż 1 GB RAMu, to Wear OS średnio sobie radzi - aplikacje włączają się długo i często ekran się wygasza zanim dany program skończy się uruchamiać (co z kolei nierzadko kończy się jego ubiciem i koniecznością ponownego startu).

Przy wielu animacja są też bardzo wyraźne przycięcia. Jesienna aktualizacja ma z tym walczyć. Przy okazji systemowy interfejs ma stać się bardziej intuicyjny, a proces parowania zegarka z telefonem łatwiejszy.

Na dalszą część tego roku zapowiedziano także udostępnienie nowej aplikacji prognozy pogody, z dokładnością co do godziny, by lepiej móc planować swój dzień.

Źródło: GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 401 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...