Google Maps doczeka się samodzielnej aplikacji dla Apple Watch

Utworzono: 10 kwiecień 2022, 12:04 Autor :  
Mapy firmy z Mountain View od dawna oferowały względnie samodzielną aplikację na zegarkach z Wear OS, w której można było sprawdzać nasze położenie i korzystać z dość podstawowej nawigacji (miejsce docelowe trzeba było jednak znaleźć na mapie, dopiero wersja dla Wear OS 3.x doczekała się tekstowej wyszukiwarki).

Teraz także posiadacze zegarków Apple będą mieli większe możliwości. Do tej pory bowiem w aplikacji Google Maps dla watchOS mieli oni jedynie predefiniowane skróty oraz kroki z nawigacji uruchomionej na telefonie. Bez mapy czy wyszukiwania z poziomu zegarka.

W ciągu nadchodzących tygodni Google Maps na zegarkach Apple ma zyskać obsługę nawigacji bez konieczności posiadania łączności ze sparowanym iPhone’em, a także nową komplikacją uruchamiającą nawigację do predefiniowanej lokalizacji (np. naszego domu). Nie wiadomo jednak, czy oznacza to również dodanie widoku mapy.

Źródło: MacRumorsKomentarze::DISQUS_COMMENTS 196 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...