EKG w Galaxy Watch 3 i Watch Active 2 w końcu dostępne nad Wisłą

Utworzono: 28 luty 2021, 11:02 Autor :  
Pod koniec stycznia informowaliśmy o uzyskaniu certyfikatów od urzędów zajmujących się produktami medycznymi na rynku Unii Europejskiej przez zegarki Galaxy Watch 3 oraz Watch Active 2. Dzięki nim, posiadacze tych urządzeń na Starym Kontynencie mieli zyskać dostęp do EKG czy pomiaru ciśnienia krwi.

Okazało się jednak, że na stosowną aktualizację oprogramowania, musieli oni czekać jeszcze miesiąc od tamtego ogłoszenia. Dopiero kilka dni temu pierwsze zegarki na terenie Unii Europejskiej otrzymały nowe wersje systemów, które odblokowały wspomniane opcje.

Oczywiście proces udostępniania aktualizacji jest stopniowy, więc nadal nie wszyscy mają jeszcze dostęp do EKG i pomiaru ciśnienia. Ponadto nadal do korzystania z tych opcji wymagana jest aplikacja Health Monitor, oficjalnie kompatybilna jedynie ze smartfonami Samsunga.

Źródło: MSPoweruser

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 186 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...