Apple Watch zjailbreakowany

Utworzono: 29 lipiec 2017, 20:07 Autor :  
Dwa lata temu pisaliśmy o uruchomieniu na zegarku Apple Watch aplikacji nieautoryzowanej przez Apple. Było to jednak tylko obejście zabezpieczeń dotyczących podpisywania aplikacji, a nie złamanie zabezpieczeń całego systemu, dzięki czemu można by go modyfikować. Niedawno jednak publicznie zaprezentowano pełen jailbreak zegarka Apple z watchOS w wersji trzeciej.

Stało się to podczas konferencji Def Con 25. Jailbreak daje pełen dostęp do systemu zegarka poprzez SSH. Można dzięki temu uzyskać również dostęp do danych wrażliwych, jak informacje z Apple Pay, nasza lokalizacja, dane o aktywności, kontakty, etc.

Oczywiście ze względu na ograniczenia sprzętowe, jailbreak na zegarku Apple może dać nieco mniej niż na iPhonie czy iPadzie - możliwości podłączania pendrive'ów nie odblokujemy, a zbyt wiele modów może uczynić zegarek zbyt wolnym.

Niestety (dla fanów modyfikacji), opisywany jailbreak raczej nie zostanie udostępniony publicznie.

Źródło: iDownloadBlogKomentarze::DISQUS_COMMENTS 486 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...