MWC17: Elektryczne pojazdy miejske od Archos

Utworzono: 11 marzec 2017, 09:03 Autor :  
Kojarzycie pewnie firmę Archos, która zaczunała swego czasu od całkiem sympatycznych przenośnych playerów, później do oferty włączyli smartfony a teraz poszli o krok dalej. Na targach MWC w Barcelonie, Archos zaprezentował serię elektrycznych pojazdów.

Archos zaprezentował całkiem zgrabne i sympatycznie wyglądające pojazdy z serii Urban Mobility w których skład wchodzą miniaturowy Urban eScooter, hulajnoga Bolt oraz pełnowymiarowy skuter X3. Pojazdy są elektryczne i miałem okazję pojeździć nimi i muszę przyznać, że w przypadku hulajnogi i małego skutera jazda to prawdziwa frajda. W odróżnieniu o pełnowymiarowego skutera są to typowe miejskie pojazdy, które mogą znaleźć zastosowanie w dojeździe do i z pracy. Prowadzi się je bardzo wygodnie a przede wszystkim ich największą zaletą jest możliwość łatwego złożenia i schowania chociażby w domu w szafie.

ARCHOS Urban eScooter

ARCHOS Urban eScooter został stworzony z myślą o krótkich przejażdżkach. Lekki i łatwy do złożenia, może osiągnąć maksymalną prędkość 20 km/h, przejeżdżając dystans 25 km. W razie potrzeby jest w stanie wjechać pod górę, o ile nachylenie nie przekracza 15°. ARCHOS Urban eScooter to bardzo prosty w obsłudze pojazd: jeden przycisk służy do przyśpieszenia, drugi – do hamowania. Wyposażony został również w reflektor, stopkę i podnóżki. System podwójnego tłumienia wstrząsów i hamulce EBS sprawiają, że jest on szczególnie bezpieczny na drodze. ARCHOS Urban eScooter jest w pełni elektryczny i może zostać naładowany w dowolnym gnieździe zasilania w zaledwie 180 minut. Ponadto, towarzysząca mu aplikacja pozwala na natychmiastowe poznanie prędkości i stanu akumulatora pojazdu.

 • Łatwy do złożenia i przechowywania
 • 25-kilometrowy czas pracy baterii
 • Prędkość do 20 km/h
 • Wraz z baterią waży 14,15 kg
 • 15° kąt wyjazdu pod górę
 • Podwójny system tłumienia wstrząsów

ARCHOS Bolt

ARCHOS Bolt to hulajnoga z wysokiej klasy stopu aluminium oraz trwałych i odpornych materiałów. Składana w mgnieniu oka, jest kompaktowa i lekka, a jej waga to zaledwie 8 kg. Dla właściwej równowagi pomiędzy szybkością i bezpieczeństwem osiąga maksymalną prędkość 10 km/h. Jest łatwa w obsłudze – prędkość można regulować bezpośrednio z poziomu kierownicy. Oprócz standardowego tylnego hamulca, silnik jest w stanie zatrzymać pojazd w bardzo szybkim tempie, jednocześnie utrzymując ciężar do 90 kg. Ekran LED śledzi ilość przejechanych kilometrów oraz stan baterii.

 • Łatwa do złożenia
 • 10-kilometrowy czas pracy baterii
 • Prędkość do 15 km/h
 • Waga – 8,28 kg

ARCHOS X3

ARCHOS X3 to elektryczny skuter, który jest odpowiedzią na rosnące koszty paliw i zakorkowane miasta. Silnik elektryczny (1 kW – równy mocy 50 cm3) zapewnia odpowiedni komfort prowadzenia pojazdu, w dodatku bez konieczności posiadania prawa jazdy. Wysokie przyśpieszenie pozwala osiągnąć maksymalną prędkość w około 3 sekundy. ARCHOS X3 został wykończony czarnym matowym kolorem i jest wyposażony w dodatkowy kufer do przewożenia drobnego bagażu czy przechowywania kasku. W mieście jest w stanie przejechać nawet do 60 km. Samo ładowanie jest naprawdę proste i sprowadza się do wpięcia wtyczki elektrycznej (220V) na około 6 godzin przed wyruszeniem ponownie w drogę.

 • W pełni elektryczny
 • Zero przeglądów, gazu, oleju, dwutlenku węgla
 • Niski koszt podróży w przeliczeniu na 100 km
 • Pokrowiec w zestawie
 • Europejska certyfikacja
 • Elegancki czarny matowy kolor

Dokładna specyfikacja, ceny oraz dostępność zostaną przedstawione w kwietniu 2017. Z rozmowy z przedstawicielami firmy wynika, że ceny będą atrakcyjne, a w przypadku skutera X3, jego cena ma być bardzo atrakcyjna w porównaniu do spalinowej konkurencji.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 700 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...