Android TV z nowym launcherem wraz z nadejściem Androida O

Utworzono: 21 maj 2017, 10:05 Autor :  
Od czasu udostępnienia pierwszej wersji platformy Android TV, kolejne aktualizacje nie wprowadzały zbyt dużych wizualnych zmian. Wyjątkiem była tu jedynie aktualizacja do wersji bazującej na Nougacie, która zmieniła wygląd ustawień systemowych.

Wtedy to zmieniły się one z pełnoekranowej aplikacji na panel przypięty do prawej strony ekranu nad aktualnie otwartym programem. Wraz z wydaniem bazującym na Androidzie O szykuje się jeszcze bardziej zauważalna zmiana - układu elementów w domyślnym launcherze.

Teraz pierwszy rząd ma zawierać aplikacje (niestety nie wiadomo, czy będzie mógł być dzielony na kolejne w wypadku większej ilości aplikacji jak w aktualnej wersji), a każdy kolejny sugerowane materiały eksponowane przez nie za pomocą nowej biblioteki o nazwie support-tv-provider. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Natomiast liczba 2 u góry może również sugerować dodanie obsługi powiadomień.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 522 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...