Produkty Withings usunięte ze sklepów Apple

Utworzono: 25 grudzień 2016, 21:12 Autor :  
Jeśli chcecie pozywać Apple i jednocześnie któraś z Waszych spółek sprzedaje coś w sklepach firmy z Cupertino, lepiej podwójnie się zastanówcie. Brutalnie przekonał się o tym ostatnio producent urządzeń marki Withings, który jest własnością Nokii, która z kolei wytoczyła pozew sądowy Apple.

Pozew dotyczy naruszenia patentów związanych z całą gamą elementów - od ekranów, przez interfejs użytkownika, projekt anten, oprogramowanie czy kodowanie wideo. W odpowiedzi Apple zdecydowało się wycofać ze swoich sklepów fizycznych oraz online wszystkie produkty marki Withings (między innymi inteligentne wagi, systemy monitorowania snu, etc.).

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Apple postępuje w ten sposób. Kilka lat temu w odpowiedzi na pozew firmy Bose przeciwko Beats (które są własnością Apple), firma z Cupertino wycofała ze swoich sklepów produkty Bose.

Źródło: 9To5Apple

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1003 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...