Piąta generacja Apple TV z obsługą 4K i HDR

Utworzono: 16 wrzesień 2017, 14:09 Autor :  
Podczas poniedziałkowej konferencji firma z Cupertino zaprezentowała kolejną generację swojej przystawki pod telewizor, z długo oczekiwanym wsparciem dla rozdzielczości 4K oraz technologii HDR. Stało się to możliwe dzięki użyciu procesora A10X Fusion (poprzednia generacja miała A8) znanego już z iPadów Pro. To jednak nie koniec zmian.

Nowa wersja zyskała również gigabitowe złącze Ethernet oraz wsparcie dla Bluetooth 5.0 i HDMI 2.0a. Po drodze straciła jednak gniazdko USB-C używane w poprzedniej generacji do celów serwisowych i deweloperskich. Wszystko to kontroluje system tvOS w wersji 11, który otrzymają również posiadacze poprzedniej generacji (zmiany skupiają się głównie wokół niedostępnej u nas aplikacji TV). Do tego dochodzi nieco zmodyfikowany pilot z dotykowym przyciskiem menu zamiast sprzętowego.

Ceny nowej generacji Apple TV zaczynają się od 850 zł za wersję z 32 GB wbudowanej pamięci i kończą się na 950 zł za edycję z 64 GB, podczas gdy czwartą generację z 32 GB pamięci kupić można za 700 zł (wersja z 64 GB jest już wycofywana).

Źródło: AppleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 276 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...