Microsoft pokazuje kontroler VR zmieniający swój kształt

Utworzono: 17 październik 2021, 14:10 Autor :  
Wirtualna rzeczywistość staje się coraz powszechniejsza, między innymi dzięki dumpingowi cenowemu w wykonaniu Facebooka (za pośrednictwem Oculusa). Nadal ma jednak pewne wady - chociażby kwestię doznać przy dotykaniu różnych obiektów.

Swoimi badaniami w tym zakresie pochwalił się ostatnio Microsoft, prezentując prototyp kontrolera VR zdolnego do zmiany kształtu i odpowiedniego reagowania na dotyk (np. “ugniatanie” obiektu).

Powierzchnia zmieniająca kształt jest w stanie wykryć, gdzie dotykają jej nasze palce. Jeśli zaś chodzi o szybkość reakcji, to zmiana kształtu zajmuje mniej niż 100 milisekund (9 klatek przy odświeżaniu 90 Hz).

Niestety, sam Microsoft nie jest specjalnie aktywnym graczem na rynku VR - sam nie robi gogli czysto VRowych, a jedynie Holo Lens będące okularami rozszerzonej rzeczywistości. Dostarcza też swoje środowisko wirtualnej rzeczywistości (Windows Mixed Reality), ale ono również nie jest zbyt powszechne w porównaniu do SteamVR czy Oculusa. Trudno więc powiedzieć, jakie są szanse na stworzenie komercyjnej wersji wspomnianego kontrolera.

Źródło: UploadVRKomentarze::DISQUS_COMMENTS 359 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...