IFA16: Turystyczny głośnik Bluetooth Moktak Pro

Utworzono: 03 wrzesień 2016, 10:09 Autor :  
Na targach IFA można znaleźć sporo przenośnych głośników, jednakże ten zwrócił moją uwagę swoim wyglądem i kolorystyką odbiegającą od reszty.

Głośnik Moktak Pro niemieckiej firmy Yamazoki przypomina swoim kształtem instrument buddyjskich mnichów. Zbudowany jest z dwóch fizycznych głośników w kształcie półkul połączonych elastycznym pałąkiem. Pałąk dzięki temu, że jest elastyczny może nam służyć jako np. podstawka pod głośnik, a po zamknięciu dwóch półkul głośnika w kulę jako uchwyt do przenoszenia. Obie półkule posiadają zapięcie magnetyczne, dzięki czemu po zamknięciu ich w kulę, mocno są ze sobą złączone. Złączenie ze sobą obu głośników powoduje też ich automatycznie przejście w tryb uśpienia.

 

Głośniki posiadają Bluetooth w wersji 4.0 oraz NFC. Działają też w trybie HF co oznacza, że można za ich pośrednictwem prowadzić rozmowę telefoniczną. Na jednym ładowaniu (które trwa ok 3 godzin), mogą grać nawet do 8-9 godzin. Głośniki mają moc 2x5W i są wodoodporne zgodnie z klasą IPX4. Koszt głośnika to ok. 39€ co muszę przyznać, że nie jest tak dużo a jakość dźwięku też nie jest całkiem przyzwoita.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1055 Wyświetleń
Marcin Olejniczak :: OleYek

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...