Google kończy ze smart ekranami firm trzecich

Utworzono: 09 kwiecień 2023, 11:04 Autor :  
W mijającym tygodniu firma z Mountain View po cichu ogłosiła zakończenie wsparcia dla inteligentnych ekranów w stylu Nest Hubów, ale od firm trzecich (produkowały je między innymi Lenovo, JBL czy LG).

Po cichu, ponieważ zrobiono to aktualizując stronę wsparcia dotyczącą obsługi Google Duo na tego typu urządzeniach. Pojawiła się na niej notka, że Google nie będzie już udostępniać aktualizacji oprogramowania dla smart ekranów od firm trzecich, co może się odbić na jakości połączeń Duo na nich.

Ostatnie tego typu urządzenie miało premierę w 2019 roku.

Obecnie nie jest jasne co z urządzeniami typu Lenovo czy Xiaomi Smart Clock, które teoretycznie też są ekranami, ale korzystały z nieco innego oprogramowania niż wspomniane inteligentne ekrany.

Źródło: 9To5GoogleKomentarze::DISQUS_COMMENTS 349 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...