OnePlus oficjalnie zaprezentował swój pierwszy zegarek

Utworzono: 28 marzec 2021, 16:03 Autor :  
Chiński producent w końcu zaprezentował swój pierwszy zegarek w pełnej okazałości. Tak potwierdził jakiś czas temu, jest to konkurencja dla prostszych zegarków w stylu tych od Xiaomi czy Huawei niż dla “prawdziwych” smartwatchy od Samsunga czy Apple.

Urządzenie ma kopertę o przekątnej 46mm pokrytą zaokrąglonym na brzegach szkłem (2,5D). System zegarka wspiera podstawowe funkcje jak synchronizacja powiadomień z telefonem, monitorowanie snu i aktywności (110 różnych ćwiczeń) czy słuchanie muzyki na słuchawkach Bluetooth.

Dodatkowo zegarek integruje się z telewizorami OnePlusa - może służyć za pilot do nich, a także automatycznie je przyciszać, gdy prowadzimy rozmowę telefoniczną oraz wyłączać po wykryciu, że zasnęliśmy.

Urządzenie potrafi mierzyć puls czy przydatne ostatnio nasycenie krwi tlenem, ma też wbudowany GPS. Do tego certyfikat IP68 i wodoodporność do 5 ATM.

Producent obiecuje 2 tygodnie na jednym ładowaniu, co nie powinno dziwić zważywszy na prostotę systemu (brak obsługi aplikacji trzecich).

Cenę zegarka ustalono na poziomie 160 € (około 740 zł), zaś data rozpoczęcia sprzedaży w Europie to 26 kwietnia.

Źródło: Android Police

 


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 461 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...