Nowy układ Exynos W1000 przynosi znaczące ulepszenia wydajności

Utworzono: 07 lipiec 2024, 12:07 Autor :  
Samsung właśnie zaprezentował układ Exynos W1000, który zapewne zobaczymy zaraz w kolejnej generacji zegarków Galaxy Watch. Jego specyfikacja może więc zdradzić nam część nowości i poprawek jeszcze przed konferencją Unpacked.

Układ Exynos W1000 jest produkowany w procesie technologicznym 3 nm przez Samsung Foundry. Zawiera 5-rdzeniowy CPU z “dużym” rdzeniem Cortex-A78 o taktowaniu 1,6 GHz oraz sekcji o niskim poborze mocy z czterema rdzeniami Cortex-A55 o taktowaniu 1,5 GHz. GPU Arm Mali-G68 MP2, obsługuje wyświetlacze o rozdzielczości do qHD (960 x 540 pikseli). Nowy Exynos wykorzystuje technologię Fan-Out Panel Level Packaging (FO-PLP) dla lepszego rozpraszania ciepła i mniejszych rozmiarów.

W praktyce nowe rdzenie CPU i GPU przynoszą znaczące ulepszenia. Samsung twierdzi, że układ W1000 jest nawet 3,4 raza szybszy w jednym rdzeniu i 3,7 raza szybszy w wielowątkowych zadaniach. Aplikacje powinny również otwierać się o 2,7 raza szybciej, co przekłada się na lepsze wrażenia użytkownika.

Układ Exynos W1000 oferuje także nowy moduł obsługi funkcji “always-on display”, który zapewnia lepsze doświadczenie i wyświetla więcej elementów w trybie oszczędzania energii. Układ korzysta z pamięci RAM LPDDR5 i ma 32 GB wbudowanej pamięci eMMC. Obsługuje Wi-Fi 4 (n), LTE Cat.4, GPS, GLONASS, Beidou i Galileo.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 138 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...