Wadliwa aplikacja Nike "ucegliła" inteligentne buty

Utworzono: 02 marzec 2019, 15:03 Autor :  
Coraz więcej urządzeń w naszym otoczeniu zaczyna być "smart" i hasło aktualizacji w oprogramowania chociażby w czymś tak prozaicznym jak żarówka przestaje być czymś niespotykanym. To jednak może też prowadzić do niespotykanych wcześniej problemów. Za przykład może tu posłużyć Nike.

Otóż niedawno Nike wypuściło na rynek samo-wiążące się buty Adapt BB i w połowie lutego pojawiła się aplikacja dla Androida do zarządzania nimi. Niestety, programiści nie przetestowali jej dobrze, ponieważ okazało się że próba instalacji pierwszej aktualizacji oprogramowania z pomocą programu kończy się dla sporej części użytkowników brakiem możliwości ponownego sparowania z aplikacją.

To z kolei uniemożliwia korzystanie z butów, ponieważ nie da się ich zawiązać ręcznie, więc bez aplikacji będą zwyczajnie zbyt luźne by w nich chodzić.

Na razie jedynym obejściem jest instalacja aktualizacji przy pomocy programu dla iOS (trzeba mieć iPhone, aplikacja nie zainstaluje się na iPadzie z App Store) i dopiero potem parowanie jej z urządzeniem działającym pod kontrolą Androida.

Źródło: Android PoliceKomentarze::DISQUS_COMMENTS 322 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...