Smart piekarniki same rozgrzewały się w środku nocy

Utworzono: 18 sierpień 2019, 19:08 Autor :  
Otacza nas coraz więcej inteligentnych urządzeń różnego rodzaju, przez co rośnie też stwarzane zagrożenie. Nie chodzi nawet o celowe działanie poprzez włamanie się do naszej sieci czy kont połączonych z naszymi urządzeniami. Wystarczy zwykły błąd w oprogramowaniu.

Jak można przeczytać na łamach portalu The Verge, ostatnio głośna stała się sprawa samoczynnie włączających się piekarników firmy June Ovens, które w środku nocy samoczynnie nagrzewały się do około 200 stopni celsjusza.

W zależności od tego co trzymamy w piekarniku i obok niego, gdy nie jest używany, może to skończyć się nawet spalonym mieszkaniem.

Producent zapewnia, że wszystkie incydenty tego typu miały miejsce z winy użytkowników, którzy niechcący coś kliknęli w aplikacji do zarządzania piekarnikiem lub przypadkiem aktywowali ogrzewanie poprzez asystenta głosowego.

Na wszelki wypadek jednak we wrześniu ma zostać udostępniona opcja całkowitego wyłączenia zdalnej aktywacji podgrzewania piekarników.Komentarze::DISQUS_COMMENTS 240 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

O Nas

CyfrowyJa.pl to serwis zajmujący się tematyką głównie technologii ubieralnych tzw. Wearable. Będziemy pisać o smart zegarkach (Smartwatch), Smartband czy Activity Tracker (czyli opaskach fitness) oraz o różnego rodzaju gadżetach. U nas znajdziesz zawsze najnowsze informacje oraz recenzje i testy. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego forum.

Polecamy...