Wydrukuj tę stronę

Technologie

Google przygotowuje się do testów Androida 11 dla Chrome OS

Utworzono: 08 marzec 2020, 12:03 Autor :  
Mimo, że dopiero niedawno Android 9 zaczął być dostępny na większej ilości urządzeń z systemem Chrome OS (pierwsze modele w testowych kompilacjach systemu otrzymały go niecałe dwa lata temu), to Google już zaczyna prace nad dodaniem Androida 11.

Tym razem jednak zmiany mają być większe, ponieważ programiści firmy z Mountain View chcą, by obsługa aplikacji Androidowych działała tak samo jak Linuksowych. Konkretnie chodzi o izolację w wirtualnej maszynie (do tej pory warstwa Androida działała na jądrze Linuksa wykorzystywanym przez Chrome OS, co potencjalnie mogło stwarzać zagrożenie), która ma nazywać się ARCVM (poprzednie wcielenie warstwy Androidowej nazywało się ARC++).

Oznacza to osobne jądro Linuksa dla Androida. Potencjalnie może to ułatwić udostępnianie nowej wersji dla starszych urządzeń, ponieważ nie trzeba będzie dostosowywać całego Androida do starszych wersji kernela. Z drugiej jednak strony równoległe drugie jądro Linuksa będzie wymagać więcej zasobów, a integracja maszyny wirtualnej z resztą systemu może wymagać nowego kodu, który trudno będzie przenieść na stare urządzenia.

Aktualnie Google pracuje nad Androidem 11 w Chrome OS na Pixelbooku, Galaxy Chromebooku od Samsunga, Chromebooku Flip C436 od ASUSa oraz IdeaPad Duet Chromebook od Lenovo.

Źródło: Chrome Unboxed

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 1099 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

Latest from  Łukasz Repiński :: repluke

Artykuły powiązane