Wydrukuj tę stronę

Technologie

Platforma Brillo zmienia się w "Android Things"

Utworzono: 17 grudzień 2016, 16:12 Autor :  
Podczas zeszłorocznej konferencji Google IO, firma z Mountain View przestawiła własną platformę dla urządzeń Internet of Things o nazwie Brillo. Od tamtego czasu jednak milczała na ten temat aż do tego tygodnia, gdy ogłosiła zmianę nazwy na Android Things oraz udostępnienie obrazów z testowymi kompilacjami systemu dla kilku urządzeń.

Jak sama nazwa wskazuje, Android Things bazuje na Androidzie, przy czym jest on nieco okrojony by płynnie działać na ograniczonych zasobach dostępnych zwykle w urządzeniach tworzonych pod kątem Internet of Things. Do komunikacji wykorzystywany będzie protokół Google Weave, który ma zyskać kompatybilność z Google Assistant. Ponadto Philips Hue i Samsung SmartThings już potrafią korzystać z tego rozwiązania, a Belkin, Honeywell, TP-Link i inne firmy pracują nad dodaniem kompatybilności z Weave do swoich produktów.

Jeśli zaś chodzi o obrazy systemu, to obecnie są one dostępne do pobrania z tej strony dla trzech platform: Intel Edison, NXP Pico oraz Raspberry Pi 3. Przy czym ze względu na dosyć wczesną wersję, wiele rzeczy nie działa na nich jeszcze poprawnie (np. akceleracja grafiki czy zarządzanie zasilaniem).

Źródło: Android Police

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 625 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

Najnowsze od Łukasz Repiński :: repluke

Artykuły powiązane