Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - revanmj

Strony: [1]
1
Pebble / Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:43:42 »
Zapewne wiecie, że wszystkie zegarki z rodziny Pebble Time obsługują rozpoznawanie mowy, np. w celu dyktowania odpowiedzi na przychodzące wiadomości. Niestety, lista oficjalnie wspieranych języków jest dosyć krótka i nie ma na niej polskiego.

Okazuje się jednak, że pod maską do rozpoznawania mowy wykorzystywany jest silnik Nuance, który nasz język wspiera. I co najważniejsze, można uaktywnić jego obsługę, przynajmniej w wypadku Androida z rootem (możliwe, że na iOS z jailbreakiem coś podobnego też będzie możliwe).

Wystarczy otworzyć bazę danych zapisaną w pliku o nazwie "pebble" z katalogu "/data/data/com.getpebble.android.basalt/databases" w edytorze SQLite, zmienić wartość "voice_language" z tabeli "preferences" na "pol-POL" (bez cudzysłowu oczywiście) i uruchomić w aplikację Pebble w celu wczytania zmian. Od teraz można dyktować tekst po polsku!

Ważna uwaga - po zmianie tej wartości próba wejścia do ustawień programu skończy się crashem z powodu nierozpoznawanej wartości. By móc wejść w ustawienia trzeba ją wcześniej zmienić na "eng-USA", zmienić wybrane preferencje i później przywróć na "pol-POL".

Źródło: PhuongLM

2
Aplikacje / Przydatne aplikacje dla Pebble
« dnia: Kwiecień 28, 2016, 19:02:43 »
Wątek służący do dzielenia się ciekawymi i przydatnymi aplikacjami dla zegarków Pebble.

Misfit (free) - program służący do monitorowania naszej aktywności i snu oraz synchronizacji tych danych z usługą Misfit.

Jawbone Up (free) - program służący do monitorowania naszej aktywności oraz synchronizacji tych danych z aplikacją Jawbone Up dla Androida lub iOS.

PlexFit (15 zł) - program służący do monitorowania naszej aktywności i synchronizacji tych danych z usługą Google Fit (więcej danych niż w wypadku Pebble Health).

Sleep as Android (free) - program służący do monitorowania snu i synchronizacji tych danych z aplikacją dla Androida o tej samej nazwie.

Authenticator (free) - program do generowania kodów jednorazowych wykorzystywanych przy dwustopniowym logowaniu do Google, Facebooka, etc. Niestety nie obsługuje QR kodów, trzeba ręcznie przepisywać klucze.

Nextbike (free) - program współpracujący z systemami rowerów miejskich dostarczanych przez firmę o tej samej nazwie (np. veturilo w Warszawie). Pozwala między innymi na podejrzenie listy najbliższych stacji z informacją o odległości i kierunku czy na monitorowanie czasu wypożyczenia roweru.

ZTM Warsaw Timetable (free) - program z rozkładem jazdy warszawskiej komunikacji miejskiej.

Swarm by Foursqare (free) - aplikacja pozwalająca się meldować w usłudze o tej samej nazwie.

Weather (free) - prosta pogodynka wyświetlająca aktualne warunki i prognozę na 5 kolejnych dni w naszej lokalizacji lub ręcznie wybranych miastach.

Battery+ (free) - program pozwalający na śledzenie statystyk wykorzystania baterii w zegarku.

Morpheus (free) - dosyć rozbudowany program do monitorowania naszego snu, który integruje się między innymi z IFTTT, Jawbone Up czy Misfit.

Compass (free) - jak sama nazwa wskazuje, jest to kompas wykorzystujący dane dostarczane przez sensory zegarka.

3
Sprzęt / LG Watch R i Urbane - pytania
« dnia: Październik 25, 2015, 16:46:44 »
Nabyłem ostatnio LG Watch Urbane, a wcześniej miałem okazję przez dwa tygodnie testować G Watch R, więc jeśli macie jakieś pytania, to śmiało piszcie :)

4
Aplikacje / Przydatne aplikacje dla Android Wear
« dnia: Październik 24, 2015, 18:35:39 »
Wątek służący do dzielenia się ciekawymi i przydatnymi aplikacjami dla zegarków z Android Wear.

Wear Buddy (free) - program służący przede wszystkim do powiadamiania nas o rozłączeniu zegarka z telefonem. Oprócz tego obsługuje również wysyłanie na zegarek powiadomień o niskim stanie baterii telefonu oraz zdalne uruchamianie dzwonka w celu odnalezienia telefonu.

5
Q&A / Android Wear FAQ
« dnia: Sierpień 18, 2015, 11:11:31 »
1. Nie mam opcji Ambient Mode, dlaczego?
Opcja Ambient Mode (czyli inaczej zawsze włączony ekran wyświetlający tylko podstawowe dane, np. samą godzinę) jest dostępna jedynie na zegarkach z ekranami OLED, ponieważ w tej technologii czarne piksele zużywają mniej energii. W zwykłych ekranach LCD zużywają tyle samo co inne kolory, więc nawet z czarnym tłem na stale włączonym ekranie zegarek szybko by się rozładował.

2. Czy można korzystać z Android Wear pod iOS lub Windows Phone?
Oficjalnie nie. Ale powstały już nieoficjalne rozwiązania pozwalające na połączenie zegarka z iPhonem (pisaliśmy o jednym z nich tutaj). Niestety są bardzo ograniczone i sprowadzają się do przesyłania samej treści powiadomień. Nie można podejmować żadnych akcji, odpowiadać na wiadomości, etc. O instalowaniu nowych aplikacji tym bardziej nie ma mowy.

Jeśli chodzi o Windows Phone, to nie słyszałem o jakimkolwiek działającym i dostępnym publicznie narzędziu do łączenia telefonu z zegarkiem działającym pod kontrolą Android Wear.

3. Czy można łączyć Android Wear z tabletami?
Tak, zegarki z Android Wear można łączyć z dowolnym urządzeniem działającym pod kontrolą Androida 4.3 lub nowszego i obsługującym Bluetooth 4.0 LE.

4. Czy zegarek z Android Wear może działać bez telefonu?
Tak. Podstawowe opcje, czyli wyświetlanie godziny, budzik, stoper, etc. będą bez problemu działać mimo braku połączenia z telefonem. Wiele aplikacji firm trzecich również sobie poradzi bez łączności ze światem zewnętrznym, choć nie wszystkie. Dotyczy to zwłaszcza tych potrzebujących połączenia z internetem, GPSa (niewiele zegarków ma własny) czy operujących na większych zbiorach danych (zwykle nie są one kopiowane do pamięci zegarka).

5. Czy działają polskie komendy głosowe i dyktowanie po polsku?
Tak, mimo braku interfejsu w naszym języku, część komend głosowych oraz opcja dyktowania na zegarkach z Android Wear wspierają język polski. Można głosowo wysyłać SMSy, inicjować połączenia na telefonie, ustawiać budzik, etc.
Aktualizacja (Marzec 2016): Począwszy od Android Wear 1.4, system ma całkowicie spolszczony interfejs.

6. Czy wszystkie aplikacje obsługują wyświetlanie powiadomień na zegarku?
Tak, przy czym nie wszystkie oferują dodatkowe akcje. Te najprostsze (np. dodanie tweeta do ulubionych, przekazanie dalej, itd.) zwykle są dostępne, ale te bardziej złożone (np. wysyłanie predefiniowanych odpowiedzi lub odpowiedź głosowa) muszą już być dodane przez programistów.

7. Jak można odpowiadać na wiadomości z zegarka?
Głosowo (w sensie przy pomocy rozpoznawania mowy, nie widziałem jeszcze aplikacji oferującej nagrywanie wiadomości głosowej) lub poprzez wybranie z listy predefiniowanych odpowiedzi.

W Android Wear 2.0 (starsze zegarki nie otrzymają już tej aktualizacji) będzie można też korzystać z klawiatur ekranowych czy rozpoznawania pisma.

8. Jak zablokować przesyłanie przesyłanie na zegarek powiadomień z wybranych aplikacji?
Można skorzystać z opcji "Block" na samym zegarku (jest pod koniec listy dostępnych akcji dla powiadomień) lub też zrobić to na telefonie (tutaj też można cofnąć blokadę). W tym drugim wypadku wystarczy otworzyć aplikację Android Wear, przejść do ustawień poprzez dotknięcie ikonki kółka zębatego, wybrać nasz zegarek i wybrać element "Block app notifications".

9. Jak instalować aplikacje na zegarku?
Aplikacje dla zegarka instalują się automatycznie razem ze swoimi odpowiednikami dla smartfonów (a także ich aktualizacjami). Podobnie niestety jest z ich odinstalowywaniem - jeśli używamy jakiegoś programu na smartfonie, to musimy go mieć także na zegarku. Nie da się odinstalować aplikacji z zegarka pozostawiając wersję dla smartfona i odwrotnie (skasować ze smartfona, zostawiając na zegarku).

10. Co zrobić, gdy telefon nie może połączyć się z zegarkiem?
Powinno wystarczyć wyłączenie i włączenie Bluetooth na telefonie, w ostateczności restart telefonu i ewentualnie zegarka. To drugie może też pomóc w wypadku kłopotów z przesyłaniem powiadomień na zegarek czy kłopotami z instalacją aplikacji.

11. Jak ukryć napis "Ok, Google" na tarczy zegara?
Wystarczy siedem razy aktywować wyszukiwanie głosowe wypowiadając "Ok, Google" i dymek ze wspomnianą frazą już się więcej nie pojawi po wybudzeniu zegarka.

12. Jak ukryć powiadomienia w trybie ambient?
Jeśli nie lubicie powiadomień zasłaniających tarczę zegara w trybie ambient, to jest prosty sposób na ich ukrycie (nadal będą podświetlać ekran i pokazywać się zaraz po odebraniu przez urządzenie, po prostu później schowają się "pod ekranem"). Wystarczy przejść do ustawień zegarka (kółko zębate > nazwa zegarka) i odznaczyć opcję "Podgląd kart".

6
Aplikacje / Promocje na aplikacje z obsługą Android Wear
« dnia: Sierpień 17, 2015, 14:34:27 »
Zapraszam do dzielenia się w tym wątku informacjami o promocjach na aplikacje dla Androida ze wsparciem dla Android Wear.

Dla zachowania porządku proponuję publikować posty w następującym formacie:

[nazwa aplikacji będąca jednocześnie linkiem do Google Play]: [cena pierwotna] > [cena po obniżce]

7
Android Wear / Pokaż swój watchface
« dnia: Sierpień 17, 2015, 14:32:12 »
Wątek służący do pokazywania swojej tarczy zegarka.

Dla porządku proponuję, aby odbywało się to w następującej formie:

[Zrzuty ekranu tarczy]

[Opis ustawień]

[Link do tarczy]

8
MiBand / MiBand FAQ
« dnia: Sierpień 17, 2015, 12:58:29 »
1. Z jakimi urządzeniami jest kompatybilny MiBand?
Oficjalnie ze wszystkimi działającymi pod kontrolą minimum Androida 4.3 lub iOS 7.0 oraz obsługującymi Bluetooth 4.0 LE. Jednak dostępne są również nieoficjalne aplikacje dla Windows Phone (więcej informacji można znaleźć w tym wątku).

2. Gdzie można kupić MiBanda?
Przede wszystkim na Allegro. Co prawda cena będzie wyższa niż 13 $ (zwykle jest w okolicach 100 zł), ale w zamian za to można liczyć na dostawę w ciągu kilku dni. Jeśli jednak nie boicie się zamawiania z zagranicy (przede wszystkim zwykle dłużej się czeka i trzeba uważniej patrzeć od kogo się kupuje), to kupować można także na AliExpress.

Jest też jeszcze sklepxiaomi.pl, ale ceny są tam zbliżone do tych z Allegro lub wyższe, podczas gdy opcji wysyłki i płatności jest mniej (na Allegro często można korzystać chociażby z odbioru osobistego w większych miastach).

3. Gdzie kupić kolorowe opaski?
MiBand domyślnie zawsze ma załączoną opaskę w kolorze czarnym. Jeśli chcemy mieć ją w innym kolorze, konieczny jest dodatkowy zakup. Tu jest już spory problem, ponieważ cała masa opasek do MiBanda to podróbki, które mogą się dosyć szybko wyrabiać, co skutkuje wypadaniem "serca" MiBanda. Oryginał można rozpoznać po opakowaniu (coś w rodzaju folii z jedną stroną przezroczystą, a drugą białą) oraz wygrawerowanym napisie "Design by Xiaomi" po wewnętrznej stronie.


Ja osobiście polecam użytkownika diabloitems. Niestety, nie ma on stałego zapasu opasek, więc trzeba regularnie sprawdzać czy akurat nie pojawiła się nowa dostawa. Mnie niebieska opaska kosztowała około 30 zł, ale mogę potwierdzić, że to oryginał od Xiaomi, a nie podróbka.

4. Jakie aktywności można śledzić z pomocą MiBanda?
Chodzenie, bieganie, spanie, przysiady oraz skakanie przez linę (dwa ostatnie tylko w oficjalnej aplikacji przeznaczonej na rynek chiński). Kiedyś na oficjalnej stronie Xiaomi była opcja głosowania nad dodawaniem kolejnych aktywności, ale niestety jakiś czas temu została usunięta, więc nie liczyłbym wydłużenie listy obsługiwanych aktywności w najbliższym czasie.

5. Jak synchronizować MiBanda z Apple Health lub Google Fit?
Należy otworzyć menu główne (tapnąć ikonkę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu), wybrać pozycję Accounts / Services, a następnie odpowiednią pozycję (Sync with Google Fit lub Apple Health). Przy pamiętać należy, że przesyłane dane nie będą tak dokładne jak w aplikacji od Xiaomi (np. w wypadku snu brakować będzie podziału na płytki i głęboki sen).

6. Skąd pobrać oficjalną aplikację dla Androida?
Oficjalną aplikację do synchronizacji MiBanda z telefonem można pobrać z Google Play lub Mi Store. Ta druga jest przeznaczona na rynek chiński, jest częściej aktualizowana i ma więcej opcji. Z drugiej strony brakuje w niej opcji synchronizacji z Google Fit.

7. Skąd pobrać oficjalną aplikację dla iOS?
Aplikacja dla urządzeń mobilnych Apple występuje tylko w jednej wersji i można ją pobierać z App Store. Obsługuje synchronizację danych z Apple Health.

8. Skąd pobrać aplikację dla Windows Phone?
Oficjalnie MiBand nie obsługuje smartfonów z Windows Phone, ale niezależni deweloperzy stworzyli aplikację Bind MiBand dla mobilnych okienek. Co prawda jest ona na chwilę obecną uboższa od oficjalnego programu (brakuje przede wszystkim dokładnych danych o śnie czy powiadomień o nadchodzących połączeniach), ale pozwala uzyskać dostęp do podstawowych danych.

Więcej informacji o tej i innych nieoficjalnych aplikacjach współpracujących z MiBandem można znaleźć w tym wątku.

9
MiBand / Nieoficjalne aplikacje do MiBanda
« dnia: Sierpień 17, 2015, 12:28:12 »
Oficjalna aplikacja do MiBanda jest dosyć ograniczona (zwłaszcza wersja dostępna w Google Play). Dlatego społeczność zebrana wokół opaski fitness od Xiaomi zdecydowała się na modyfikowanie oficjalnej aplikacji przeznaczonej na rynek chiński oraz tworzenie zupełnie nowych programów. Celem tego wątku jest zebranie ich w jednym miejscu.

Jeśli znajdziecie program, którego jeszcze tu nie ma, to śmiało piszcie w odpowiedzi. Zostanie wtedy dodany do listy.

1. Zmodyfikowana aplikacja MiFit z obsługą powiadomień (Android)


Jest to modyfikacja oficjalnej aplikacji, która dodaje możliwość przesyłania na opaskę informacji o dowolnych powiadomieniach. Ustawić można kolor diod, długość świecenia diod / pojedynczej wibracji oraz częstotliwość ich migania / wibrowania opaski. Dodatkowo, ta wersja oferuje też możliwość udostępnienia obrazka z naszymi osiągnięciami do dowolnej aplikacji, a nie tylko Facebooka, Twittera i WeChat.

Niestety, ostatnio nie jest aktualizowana i wymaga korzystania z kompatybilnych wersji firmware opaski.

xda-developers

3. MiBand Tools (Android)
Pozwala znacząco rozbudować możliwości MiBanda bez obaw i to, że przestaną działać po udostępnieniu nowej wersji firmware i trzeba będzie czekać tygodniami na aktualizację. Oferuje między innymi rozbudowane ustawienia powiadomień, alarmy, możliwość uaktywnienia przypomnień o braku aktywności czy ustawienie osobnych kolorów diad dla telefonów od różnych kontaktów. Przy tym automatycznie łączy się z opaską, w przeciwieństwie do wielu innych nieoficjalnych aplikacji (które wymagają ręcznego wprowadzania danych urządzenia).


Google Play (około 5 zł) | Artykuł na stronie głównej

3. MiBand Notify Pro (Android)
Kolejna płatna aplikacja do przesyłania powiadomień z Androida do MiBanda. Oferuje całkiem sporo ustawień. Jako dodatek, twórcy dorzucili też widżety pokazujące między innymi stan baterii opaski czy ilośc kroków. Względem MiBand Tools brakuje jednak dodatków nie związanych stricte z powiadomieniami, np. obsługi drzemki, przypomnienia o aktywności, itd.


Google Play (około 5 zł)

4. MiBand Notifier (Android)
Kolejna aplikacja do samego przesyłania powiadomień na MiBanda. Tym razem darmowa i z otwartym kodem źródłowym (dostępnym tutaj). Niestety, w przeciwieństwie do dwóch wyżej wymienionych, nie obsługuje automatycznego parowania z opaską i wymaga ręcznego odszukania, a następnie wprowadzenia adresu MAC. Do tego silnie zależna od wersji firmware MiBanda, więc mogą się zdarzać dłuższe przestoje ze względu na konieczność dodania kompatybilności z nową wersją.


Google Play

5. OpenBand (Android)
Umieszczona tu bardziej jako ciekawostka. OpenBand, to próba stworzenia zamiennika oficjalnej aplikacji z otwartym kodem źródłowym (dostępnym tutaj). Na razie program jest bardzo ubogi (obsługuje praktycznie tylko synchronizację danych o zrobionych krokach), ale może kiedyś będzie w stanie zastąpić aplikację od Xiaomi.


Google Play

6. Gliderun (Android)
Aplikacja będąca swego rodzaju konkurentem dla Endomondo, RunKeepera, Runtastic, itp. Odróżnia ją jednak możliwość połączenia między innymi z MiBandem w celu rejestrowania dodatkowych danych lub po prostu bardziej dokładnych, niż gdyby ograniczyć się do sensorów w telefonie.


Google Play

7. Bind Mi Band (Windows Phone)
Nieoficjalna aplikacja dla urządzeń z systemem Windows Phone. Obsługuje podstawowe opcje, czyli synchronizację kroków czy ustawianie alarmów. Po dokonaniu zakupu wewnątrz aplikacji można również synchronizować dane o śnie czy przeglądać dane historyczne. Nadal jednak brakuje opcji powiadamiania o nadchodzących połączeniach czy wyświetlania dokładnych danych o ostatnim śnie (z podziałem na sen płytki i głęboki).


Windows Phone Store

Strony: [1]