Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - revanmj

Strony: [1] 2
1
Pebble / Odp: Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« dnia: Październik 22, 2017, 13:22:37 »
Nie wiem, ja tylko przetłumaczyłem tutorial i użyłem go u siebie parę dni przed publikacją wpisu, wtedy działało.

Możliwe, że w związku z zakończeniem rozwoju wyłączyli w ogóle albo pozmieniali coś w aktualizacjach.

Jedyne co mogę polecić, to zajrzenie do tego wątku na xda na ten temat, może tam coś wiedzą: https://forum.xda-developers.com/pebble/add-languages-to-pebble-time-voice-t3306144

2
Aplikacje / Odp: Przydatne aplikacje dla Android Wear
« dnia: Grudzień 31, 2016, 14:39:02 »
Google Messenger (darmowy) - aplikacja do SMSów od Google, posiada również aplikację dla zegarków z Android Wear pozwalającą na przeglądanie SMSów z telefonu.

Google Calculator (darmowy) - kalkulator od Google dla urządzeń z Androidem, w tym również zegarków z Android Wear.

Wearable Widgets (darmowy / 10 zł) - aplikacja i tarcza zegarka pozwalająca korzystać z klasycznych androidowych widżetów (np. rozkładów jazdy z jakdojade.pl). Darmowa wersja ograniczona do 2 widżetów.

Stocard (darmowy) - aplikacja dla Androida do zbierania kart lojalnościowych w jednym miejscu. Wersja dla zegarków pozwala na wyświetlenie ich listy oraz kodów kreskowych poszczególnych kart w celu zeskanowania.

At Work (darmowy) - pogram do monitorowania czasu pracy. Wersja dla zegarków pozwala szybko "odbić" wejście i wyjście z pracy.

Bank Millenium (darmowy) - aplikacja dla zegarków oferuje możliwość podejrzenia stanów kont czy kart kredytowych (lista jest taka sama, jak dla widżetów widocznych przez zalogowaniem) oraz uzyskanie dostępu do kodu BLIK (jeśli jest widoczny przed zalogowaniem, w celu zatwierdzenia transakcji kod PIN i tak trzeba podać na telefonie).

SafeInCloud Pro (13 zł) - menadżer haseł z aplikacją dla zegarków dającą dostęp do wybranych przez użytkownika elementów i ich pół (nie obsługuje generowania jednorazowych haseł do logowania dwustopniowego). Darmowa wersja nie oferuje aplikacji dla zegarka po okresie próbnym (2 tygodnie).

Enpass (darmowy / 42 zł) - menadżer haseł z aplikacją dla zegarków dającą dostęp do wybranych przez użytkownika elementów i ich pół (wspiera generowanie jednorazowych haseł do logowania dwustopniowego). Dostęp do danych na zegarku może być zabezpieczony PINem. Bezpłatna wersja pozwala na przechowywanie maksymalnie 20 elementów.

3
Aplikacje / Odp: Przydatne aplikacje dla Pebble
« dnia: Maj 10, 2016, 19:06:04 »
Dodane :)

4
Pebble / Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:43:42 »
Zapewne wiecie, że wszystkie zegarki z rodziny Pebble Time obsługują rozpoznawanie mowy, np. w celu dyktowania odpowiedzi na przychodzące wiadomości. Niestety, lista oficjalnie wspieranych języków jest dosyć krótka i nie ma na niej polskiego.

Okazuje się jednak, że pod maską do rozpoznawania mowy wykorzystywany jest silnik Nuance, który nasz język wspiera. I co najważniejsze, można uaktywnić jego obsługę, przynajmniej w wypadku Androida z rootem (możliwe, że na iOS z jailbreakiem coś podobnego też będzie możliwe).

Wystarczy otworzyć bazę danych zapisaną w pliku o nazwie "pebble" z katalogu "/data/data/com.getpebble.android.basalt/databases" w edytorze SQLite, zmienić wartość "voice_language" z tabeli "preferences" na "pol-POL" (bez cudzysłowu oczywiście) i uruchomić w aplikację Pebble w celu wczytania zmian. Od teraz można dyktować tekst po polsku!

Ważna uwaga - po zmianie tej wartości próba wejścia do ustawień programu skończy się crashem z powodu nierozpoznawanej wartości. By móc wejść w ustawienia trzeba ją wcześniej zmienić na "eng-USA", zmienić wybrane preferencje i później przywróć na "pol-POL".

Źródło: PhuongLM

5
Aplikacje / Przydatne aplikacje dla Pebble
« dnia: Kwiecień 28, 2016, 19:02:43 »
Wątek służący do dzielenia się ciekawymi i przydatnymi aplikacjami dla zegarków Pebble.

Misfit (free) - program służący do monitorowania naszej aktywności i snu oraz synchronizacji tych danych z usługą Misfit.

Jawbone Up (free) - program służący do monitorowania naszej aktywności oraz synchronizacji tych danych z aplikacją Jawbone Up dla Androida lub iOS.

PlexFit (15 zł) - program służący do monitorowania naszej aktywności i synchronizacji tych danych z usługą Google Fit (więcej danych niż w wypadku Pebble Health).

Sleep as Android (free) - program służący do monitorowania snu i synchronizacji tych danych z aplikacją dla Androida o tej samej nazwie.

Authenticator (free) - program do generowania kodów jednorazowych wykorzystywanych przy dwustopniowym logowaniu do Google, Facebooka, etc. Niestety nie obsługuje QR kodów, trzeba ręcznie przepisywać klucze.

Nextbike (free) - program współpracujący z systemami rowerów miejskich dostarczanych przez firmę o tej samej nazwie (np. veturilo w Warszawie). Pozwala między innymi na podejrzenie listy najbliższych stacji z informacją o odległości i kierunku czy na monitorowanie czasu wypożyczenia roweru.

ZTM Warsaw Timetable (free) - program z rozkładem jazdy warszawskiej komunikacji miejskiej.

Swarm by Foursqare (free) - aplikacja pozwalająca się meldować w usłudze o tej samej nazwie.

Weather (free) - prosta pogodynka wyświetlająca aktualne warunki i prognozę na 5 kolejnych dni w naszej lokalizacji lub ręcznie wybranych miastach.

Battery+ (free) - program pozwalający na śledzenie statystyk wykorzystania baterii w zegarku.

Morpheus (free) - dosyć rozbudowany program do monitorowania naszego snu, który integruje się między innymi z IFTTT, Jawbone Up czy Misfit.

Compass (free) - jak sama nazwa wskazuje, jest to kompas wykorzystujący dane dostarczane przez sensory zegarka.

6
Android Wear / Odp: Pokaż swój watchface
« dnia: Grudzień 13, 2015, 12:03:01 »


Tarcza ciemnej strony mocy (do wyboru są też jasnej z zielonym odcieniem i droidów z niebieskim) będąca częścią oficjalnej aplikacji Star Wars dla Androida.

Google Play (darmowa)

7
Aplikacje / Odp: Przydatne aplikacje dla Android Wear
« dnia: Grudzień 13, 2015, 11:50:20 »
EvolveSMS (darmowy) - aplikacja do SMSów posiadająca zaawansowane ustawienia powiadomień (spory wybór akcji, które są dostępne również przy powiadomieniach na zegarku). Do tego oferuje pełną aplikację dla Android Wear, dzięki której na zegarku da się wyświetlić wszystkie SMSy czy też wysłać odpowiedź nawet po ukryciu powiadomienia.

Google Authenticator (darmowy) - aplikacja do generowania haseł jednorazowych wykorzystywanych przy dwustopniowym logowaniu w wielu usługach (np. Google'a czy Microsoftu). Ostatnia aktualizacja dodała aplikację dla Android Wear.

Spotify (darmowy) - aplikacja do streamingu muzyki. Jedna z ostatnich aktualizacji dodała program dla Android Wear, który pozwala zainicjować odtwarzanie muzyki na telefonie poprzez wybranie jednej z ostatnio odtwarzanych playlist (sterowanie odtwarzaniem było dostępne od dawna poprzez powiadomienie).

Swarm (darmowy) - popularna aplikacja do meldowania się w odwiedzanych miejscach nareszcie doczekała się niedawno oficjalnej aplikacji dla zegarków z Android Wear. Pozwala ona na wybór miejsca z listy punktów w okolicy, dodanie plakietki oraz wiadomości tekstowej (poprzez rozpoznawanie mowy).

Wear Hotspot (darmowy) - prosty programik pozwalający uruchomić z poziomu zegarka funkcję mobilnego hotspota w telefonie.

Wear Mini Launcher (darmowy) - alternatywny launcher wobec systemowego, który pozwala zmieścić na ekranie więcej ikon aplikacji i oferuje dodatkowo panel kilkoma szybkimi przełącznikami oraz suwakiem pozwalającym dostosować jasność ekranu.

Weather Timeline (2,99 zł) - rozbudowana pogodynka w stylu Material Design. Oferuje kartę na ekranie głównym Android Wear, która zawiera dane o aktualnych warunkach, prognozę na następnych kilka godzin oraz prognozę na kilka kolejnych dni.

8
Aplikacje / Odp: Przydatne aplikacje dla Android Wear
« dnia: Listopad 15, 2015, 15:35:04 »
Sleep as Android (darmowy) - program do monitorowania naszego snu. Pierwotnie wykorzystywał w tym celu czujniki telefonu leżącego przy poduszce, ale z czasem pojawiło się również wsparcie dla Android Wear. Nie jest polecany dla Moto 360 1G, ponieważ ze względu na stary procesor zużywa w ciągu nocy średnio 40% baterii. Przy Snapdragonie jest to już zazwyczaj tylko 10-15%.

Shazam (darmowy / 20 zł za wersję Encore) - aplikacja do rozpoznawania muzyki. W wypadku mojego Watch Urbane program radzi sobie nawet, gdy głośniki są na drugim końcu pokoju.

Agenda Wear (darmowy z reklamami na telefonie) - aplikacja do wyświetlania listy wydarzeń z naszego kalendarza. W aplikacji na zegarek reklam nie ma, ale są już w programie dla smartfona (do zarządzania tym, jakie kalendarze mają być wyświetlane na zegarku).

Wear Audio Recorder (darmowy) - całkiem elegancka aplikacja dyktafonu na telefon razem z prostym program dla zegarka.

Wear Speaker (darmowy) - prosty program uruchamiający się automatycznie po odebraniu na telefonie połączenia lub wybraniu jakiegoś numeru i pozwalający na zdalne włączenie trybu głośnomówiącego.

Calculator for Android Wear (darmowy) - jak sama nazwa wskazuje, kalkulator dla zegarków z Android Wear. Prócz prostych operacji obsługuje również funkcje wykładnicze, trygonometryczne i logarytmiczne, pierwiastek i stałe pi oraz e.

Jawbone Up (darmowy) - aplikacja pozwalająca wykorzystać dane o naszym ruchu w aplikacji i usłudze Jawbone Up, które do tej pory wymagały posiadania opaski fitness tej firmy.

9
Sprzęt / Odp: LG Watch R i Urbane - pytania
« dnia: Listopad 10, 2015, 06:44:02 »
Android Wear, bo Google pewnie kombinuje jak dać sklep Play żeby Apple się nie przyczepiło to raz. A dwa, żeby to wszystko działało bez aplikacji na telefonie (teraz APK dla zegarka jest w środku APK dla telefonu i większość ustawień zmienia się w aplikacji na telefonie).

10
Sprzęt / Odp: LG Watch R i Urbane - pytania
« dnia: Listopad 09, 2015, 22:05:45 »
Co prawda nie używałem osobiście (szkoda mi tracić czas na wipe), ale z tego co czytałem słabo - nie można instalować aplikacji czy tarcz z Google Play (jest jedynie dostępna ograniczona kolekcja darmowych tarcz do pobrania), rozszerzone powiadomienia są tylko dla usług Google, a reszta aplikacji ma statyczne (poza usunięciem nic się z nimi nie zrobi). Nie działa też Wi-Fi w zegarkach to obsługujących (opcja jest usuwana z menu).

Co prawda kwestię instalacji idzie obejść korzystając z ADB i podpinając zegarek do komputera, ale to mało wygodne i nie zawsze zadziała (np. aplikacje wymagające programu na telefonie czy płatne tarcze i oprogramowanie po takiej instalacji nie będą działać) .

11
Android Wear / Odp: Pokaż swój watchface
« dnia: Listopad 01, 2015, 16:23:29 »


Moja własna tarcza zrobiona na bazie jednej z domyślnych oferowanych przez Pujie Black.

Google Play (około 8 zł)

12
Sprzęt / LG Watch R i Urbane - pytania
« dnia: Październik 25, 2015, 16:46:44 »
Nabyłem ostatnio LG Watch Urbane, a wcześniej miałem okazję przez dwa tygodnie testować G Watch R, więc jeśli macie jakieś pytania, to śmiało piszcie :)

13
Aplikacje / Przydatne aplikacje dla Android Wear
« dnia: Październik 24, 2015, 18:35:39 »
Wątek służący do dzielenia się ciekawymi i przydatnymi aplikacjami dla zegarków z Android Wear.

Wear Buddy (free) - program służący przede wszystkim do powiadamiania nas o rozłączeniu zegarka z telefonem. Oprócz tego obsługuje również wysyłanie na zegarek powiadomień o niskim stanie baterii telefonu oraz zdalne uruchamianie dzwonka w celu odnalezienia telefonu.

14
MiBand / Odp: Kompatybilne urządzenia
« dnia: Sierpień 20, 2015, 09:23:41 »
Jeśli mają Androida 4.3 lub nowszego i obsługują BT 4.0 LE to są kompatybilne :)

15
Q&A / Android Wear FAQ
« dnia: Sierpień 18, 2015, 11:11:31 »
1. Nie mam opcji Ambient Mode, dlaczego?
Opcja Ambient Mode (czyli inaczej zawsze włączony ekran wyświetlający tylko podstawowe dane, np. samą godzinę) jest dostępna jedynie na zegarkach z ekranami OLED, ponieważ w tej technologii czarne piksele zużywają mniej energii. W zwykłych ekranach LCD zużywają tyle samo co inne kolory, więc nawet z czarnym tłem na stale włączonym ekranie zegarek szybko by się rozładował.

2. Czy można korzystać z Android Wear pod iOS lub Windows Phone?
Oficjalnie nie. Ale powstały już nieoficjalne rozwiązania pozwalające na połączenie zegarka z iPhonem (pisaliśmy o jednym z nich tutaj). Niestety są bardzo ograniczone i sprowadzają się do przesyłania samej treści powiadomień. Nie można podejmować żadnych akcji, odpowiadać na wiadomości, etc. O instalowaniu nowych aplikacji tym bardziej nie ma mowy.

Jeśli chodzi o Windows Phone, to nie słyszałem o jakimkolwiek działającym i dostępnym publicznie narzędziu do łączenia telefonu z zegarkiem działającym pod kontrolą Android Wear.

3. Czy można łączyć Android Wear z tabletami?
Tak, zegarki z Android Wear można łączyć z dowolnym urządzeniem działającym pod kontrolą Androida 4.3 lub nowszego i obsługującym Bluetooth 4.0 LE.

4. Czy zegarek z Android Wear może działać bez telefonu?
Tak. Podstawowe opcje, czyli wyświetlanie godziny, budzik, stoper, etc. będą bez problemu działać mimo braku połączenia z telefonem. Wiele aplikacji firm trzecich również sobie poradzi bez łączności ze światem zewnętrznym, choć nie wszystkie. Dotyczy to zwłaszcza tych potrzebujących połączenia z internetem, GPSa (niewiele zegarków ma własny) czy operujących na większych zbiorach danych (zwykle nie są one kopiowane do pamięci zegarka).

5. Czy działają polskie komendy głosowe i dyktowanie po polsku?
Tak, mimo braku interfejsu w naszym języku, część komend głosowych oraz opcja dyktowania na zegarkach z Android Wear wspierają język polski. Można głosowo wysyłać SMSy, inicjować połączenia na telefonie, ustawiać budzik, etc.
Aktualizacja (Marzec 2016): Począwszy od Android Wear 1.4, system ma całkowicie spolszczony interfejs.

6. Czy wszystkie aplikacje obsługują wyświetlanie powiadomień na zegarku?
Tak, przy czym nie wszystkie oferują dodatkowe akcje. Te najprostsze (np. dodanie tweeta do ulubionych, przekazanie dalej, itd.) zwykle są dostępne, ale te bardziej złożone (np. wysyłanie predefiniowanych odpowiedzi lub odpowiedź głosowa) muszą już być dodane przez programistów.

7. Jak można odpowiadać na wiadomości z zegarka?
Głosowo (w sensie przy pomocy rozpoznawania mowy, nie widziałem jeszcze aplikacji oferującej nagrywanie wiadomości głosowej) lub poprzez wybranie z listy predefiniowanych odpowiedzi.

W Android Wear 2.0 (starsze zegarki nie otrzymają już tej aktualizacji) będzie można też korzystać z klawiatur ekranowych czy rozpoznawania pisma.

8. Jak zablokować przesyłanie przesyłanie na zegarek powiadomień z wybranych aplikacji?
Można skorzystać z opcji "Block" na samym zegarku (jest pod koniec listy dostępnych akcji dla powiadomień) lub też zrobić to na telefonie (tutaj też można cofnąć blokadę). W tym drugim wypadku wystarczy otworzyć aplikację Android Wear, przejść do ustawień poprzez dotknięcie ikonki kółka zębatego, wybrać nasz zegarek i wybrać element "Block app notifications".

9. Jak instalować aplikacje na zegarku?
Aplikacje dla zegarka instalują się automatycznie razem ze swoimi odpowiednikami dla smartfonów (a także ich aktualizacjami). Podobnie niestety jest z ich odinstalowywaniem - jeśli używamy jakiegoś programu na smartfonie, to musimy go mieć także na zegarku. Nie da się odinstalować aplikacji z zegarka pozostawiając wersję dla smartfona i odwrotnie (skasować ze smartfona, zostawiając na zegarku).

10. Co zrobić, gdy telefon nie może połączyć się z zegarkiem?
Powinno wystarczyć wyłączenie i włączenie Bluetooth na telefonie, w ostateczności restart telefonu i ewentualnie zegarka. To drugie może też pomóc w wypadku kłopotów z przesyłaniem powiadomień na zegarek czy kłopotami z instalacją aplikacji.

11. Jak ukryć napis "Ok, Google" na tarczy zegara?
Wystarczy siedem razy aktywować wyszukiwanie głosowe wypowiadając "Ok, Google" i dymek ze wspomnianą frazą już się więcej nie pojawi po wybudzeniu zegarka.

12. Jak ukryć powiadomienia w trybie ambient?
Jeśli nie lubicie powiadomień zasłaniających tarczę zegara w trybie ambient, to jest prosty sposób na ich ukrycie (nadal będą podświetlać ekran i pokazywać się zaraz po odebraniu przez urządzenie, po prostu później schowają się "pod ekranem"). Wystarczy przejść do ustawień zegarka (kółko zębate > nazwa zegarka) i odznaczyć opcję "Podgląd kart".

Strony: [1] 2