Wydrukuj tę stronę

Technologie

BLIK zyska wsparcie dla płatności cyklicznych

Utworzono: 09 grudzień 2017, 19:12 Autor :  
Twórcy BLIKa już jakiś czas temu zdali sobie sprawę, że o ile w tradycyjnych sklepach nie mają większych szans z kartami, gotówką czy płaceniem zbliżeniowym telefonem, to w internecie mają spore szanse stać się dominującą metodą płatności w naszym kraju (wpisanie jednorazowego kodu jest szybsze niż danych karty czy logowanie się na konto).

Dlatego nieustannie rozbudowują internetową część swojej usługi dodając możliwość płacenia jednym kliknięciem poprzez zapamiętywanie sklepów (żeby od razu mógł wysyłać nam prośbę o potwierdzenie płatności bez przepisywania kodu) czy ulepszanie przelewów na numer telefonu.

Wkrótce BLIK ma zyskać wsparcie dla płatności cyklicznych, dzięki czemu będziemy mogli z jego pomocą opłacać takie usługi jak Showmax czy też rachunki za internet lub telewizję (jeśli operatorzy oferują internetowy serwis do ich opłacania).

Jak to ma działać? Po zatwierdzeniu płatności cyklicznej w podobnym stylu co one-clicka, aplikacja banku wyśle nam powiadomienie push z przypomnieniem o konieczności zapewnienia środków niedługo przed datą przelewu oraz po jego wykonaniu. Oczywiście płatność taką w każdej chwili będzie można anulować.

Pierwsze banki mają udostępnić nową opcję w pierwszej połowie przyszłego roku. Dzięki niej, BLIK będzie miał szansę powalczyć na lokalnym rynku (na dodanie wsparcia dla BLIKa w takim Netfliksie raczej nie ma co liczyć) z PayPalem, cyklicznymi płatnościami kartą, a także poleceniem zapłaty czy stałym zleceniem.

Źródło: Cashless

Tag :


Komentarze::DISQUS_COMMENTS 965 Wyświetleń
Łukasz Repiński :: repluke

Latest from  Łukasz Repiński :: repluke

Artykuły powiązane