0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline revanmj

 • *****
 • 20
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • revanmj's tech blog
Nieoficjalne aplikacje do MiBanda
« dnia: Sierpień 17, 2015, 12:28:12 »
Oficjalna aplikacja do MiBanda jest dosyć ograniczona (zwłaszcza wersja dostępna w Google Play). Dlatego społeczność zebrana wokół opaski fitness od Xiaomi zdecydowała się na modyfikowanie oficjalnej aplikacji przeznaczonej na rynek chiński oraz tworzenie zupełnie nowych programów. Celem tego wątku jest zebranie ich w jednym miejscu.

Jeśli znajdziecie program, którego jeszcze tu nie ma, to śmiało piszcie w odpowiedzi. Zostanie wtedy dodany do listy.

1. Zmodyfikowana aplikacja MiFit z obsługą powiadomień (Android)


Jest to modyfikacja oficjalnej aplikacji, która dodaje możliwość przesyłania na opaskę informacji o dowolnych powiadomieniach. Ustawić można kolor diod, długość świecenia diod / pojedynczej wibracji oraz częstotliwość ich migania / wibrowania opaski. Dodatkowo, ta wersja oferuje też możliwość udostępnienia obrazka z naszymi osiągnięciami do dowolnej aplikacji, a nie tylko Facebooka, Twittera i WeChat.

Niestety, ostatnio nie jest aktualizowana i wymaga korzystania z kompatybilnych wersji firmware opaski.

xda-developers

3. MiBand Tools (Android)
Pozwala znacząco rozbudować możliwości MiBanda bez obaw i to, że przestaną działać po udostępnieniu nowej wersji firmware i trzeba będzie czekać tygodniami na aktualizację. Oferuje między innymi rozbudowane ustawienia powiadomień, alarmy, możliwość uaktywnienia przypomnień o braku aktywności czy ustawienie osobnych kolorów diad dla telefonów od różnych kontaktów. Przy tym automatycznie łączy się z opaską, w przeciwieństwie do wielu innych nieoficjalnych aplikacji (które wymagają ręcznego wprowadzania danych urządzenia).


Google Play (około 5 zł) | Artykuł na stronie głównej

3. MiBand Notify Pro (Android)
Kolejna płatna aplikacja do przesyłania powiadomień z Androida do MiBanda. Oferuje całkiem sporo ustawień. Jako dodatek, twórcy dorzucili też widżety pokazujące między innymi stan baterii opaski czy ilośc kroków. Względem MiBand Tools brakuje jednak dodatków nie związanych stricte z powiadomieniami, np. obsługi drzemki, przypomnienia o aktywności, itd.


Google Play (około 5 zł)

4. MiBand Notifier (Android)
Kolejna aplikacja do samego przesyłania powiadomień na MiBanda. Tym razem darmowa i z otwartym kodem źródłowym (dostępnym tutaj). Niestety, w przeciwieństwie do dwóch wyżej wymienionych, nie obsługuje automatycznego parowania z opaską i wymaga ręcznego odszukania, a następnie wprowadzenia adresu MAC. Do tego silnie zależna od wersji firmware MiBanda, więc mogą się zdarzać dłuższe przestoje ze względu na konieczność dodania kompatybilności z nową wersją.


Google Play

5. OpenBand (Android)
Umieszczona tu bardziej jako ciekawostka. OpenBand, to próba stworzenia zamiennika oficjalnej aplikacji z otwartym kodem źródłowym (dostępnym tutaj). Na razie program jest bardzo ubogi (obsługuje praktycznie tylko synchronizację danych o zrobionych krokach), ale może kiedyś będzie w stanie zastąpić aplikację od Xiaomi.


Google Play

6. Gliderun (Android)
Aplikacja będąca swego rodzaju konkurentem dla Endomondo, RunKeepera, Runtastic, itp. Odróżnia ją jednak możliwość połączenia między innymi z MiBandem w celu rejestrowania dodatkowych danych lub po prostu bardziej dokładnych, niż gdyby ograniczyć się do sensorów w telefonie.


Google Play

7. Bind Mi Band (Windows Phone)
Nieoficjalna aplikacja dla urządzeń z systemem Windows Phone. Obsługuje podstawowe opcje, czyli synchronizację kroków czy ustawianie alarmów. Po dokonaniu zakupu wewnątrz aplikacji można również synchronizować dane o śnie czy przeglądać dane historyczne. Nadal jednak brakuje opcji powiadamiania o nadchodzących połączeniach czy wyświetlania dokładnych danych o ostatnim śnie (z podziałem na sen płytki i głęboki).


Windows Phone Store
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2015, 14:53:14 wysłana przez revanmj »
LG Watch Urbane | Pebble Time | MiBand 2

*

Offline malylysy

 • 9
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
Odp: Nieoficjalne aplikacje do MiBanda
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2018, 03:09:09 »
Jest jeszcze całkiem fajna aplikacja Mi Band Master
Jest darmowa (z reklamami i ograniczeniami funkcjonalności) i za około 10 PLN pełna wersja PRO.
Wygląda na to, że oferuje znacznie więcej niż oficjalny Mi Fit
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2018, 10:39:35 wysłana przez malylysy »