0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • revanmj's tech blog
Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:43:42 »
Zapewne wiecie, że wszystkie zegarki z rodziny Pebble Time obsługują rozpoznawanie mowy, np. w celu dyktowania odpowiedzi na przychodzące wiadomości. Niestety, lista oficjalnie wspieranych języków jest dosyć krótka i nie ma na niej polskiego.

Okazuje się jednak, że pod maską do rozpoznawania mowy wykorzystywany jest silnik Nuance, który nasz język wspiera. I co najważniejsze, można uaktywnić jego obsługę, przynajmniej w wypadku Androida z rootem (możliwe, że na iOS z jailbreakiem coś podobnego też będzie możliwe).

Wystarczy otworzyć bazę danych zapisaną w pliku o nazwie "pebble" z katalogu "/data/data/com.getpebble.android.basalt/databases" w edytorze SQLite, zmienić wartość "voice_language" z tabeli "preferences" na "pol-POL" (bez cudzysłowu oczywiście) i uruchomić w aplikację Pebble w celu wczytania zmian. Od teraz można dyktować tekst po polsku!

Ważna uwaga - po zmianie tej wartości próba wejścia do ustawień programu skończy się crashem z powodu nierozpoznawanej wartości. By móc wejść w ustawienia trzeba ją wcześniej zmienić na "eng-USA", zmienić wybrane preferencje i później przywróć na "pol-POL".

Źródło: PhuongLM
LG Watch Urbane | Pebble Time | MiBand 2

*

FIKON

Odp: Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2017, 10:07:18 »
Jaka może być przyczyna tego ,że w tabeli Preferences nie znajduję wpisu "voice_language" ?

*

Offline revanmj

  • *****
  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • revanmj's tech blog
Odp: Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2017, 13:22:37 »
Nie wiem, ja tylko przetłumaczyłem tutorial i użyłem go u siebie parę dni przed publikacją wpisu, wtedy działało.

Możliwe, że w związku z zakończeniem rozwoju wyłączyli w ogóle albo pozmieniali coś w aktualizacjach.

Jedyne co mogę polecić, to zajrzenie do tego wątku na xda na ten temat, może tam coś wiedzą: https://forum.xda-developers.com/pebble/add-languages-to-pebble-time-voice-t3306144
LG Watch Urbane | Pebble Time | MiBand 2

*

FIKON

Odp: Pebble Time i dyktowanie w języku polskim
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2017, 15:21:38 »
Dżięki za link w którym znalazłem apkę zmieniającą język pebble-voice-tweak.zip